Karel Vajík.cz
Home
Hlavní stránka arrow NOVINKY z Orsák RallySport arrow HALLS WINTER RALLY 2017 - plán na sobotu
HALLS WINTER RALLY 2017 - plán na sobotu Tisk E-mail

UTENA (Lietuva) - 27.-28.1.2017

 

Poslední aktualizace: 27.1.2017

 

AKTUÁLNÍ PRŮBĚH SOUTĚŽE MŮŽETE SLEDOVAT ZDE.

RZ 7/9 - GF Autolizingas (8,43 km)

Jedná se o skutečně klasickou rychlostní zkoušku této soutěže. Obvykle se ale jezdila potmě. Tentokrát zkouška otvírá sobotní program rally.

První část RZ, od startu do Kvykliai, je technická, úzká a obsahuje několik skoků. Druhá část je rychlá a široká. Před cílem se nachází divácká aréna "Halls".

lietuva-foto-13.jpg lietuva-foto-12.jpg

RZ 8/11 - infomoletai.lt (14,85 km)

Tato rychlostní zkouška je nová, nikdy dříve se nejela. Zároveň se jedná o nejdelší RZ soutěže. Zkouška obsahuje spoustu rychlých úseků, úzké lesní cesty a řadu obtížných zatáček. Nechybí zde ani časté změny povrchu vozovky.

Jedná se o "Power Stage" v litevském šampionátu. Bonusové body za umístění v této RZ získávají první tři posádky v každé klasifikaci.

První část zkoušky je úzká a rychlá. Částečně vede lesem a obsahuje několik zatáček, které jsou v terénu těžko čitelné. Posléze trať vchází do vesnice Šemetiškes. Druhá část testu, do osady Adomiškes, je velmi rychlá. V třetí části trať přechází do otevřeného prostoru s několika skupinami zatáček. Následuje průjezd obcí Oželiškes. Čtvrtá a poslední část zkoušky je exkluzivní, s velmi obtížnými zatáčkami, které následují rychle za sebou.

lietuva-foto-10.jpg lietuva-foto-11.jpg

RZ 10/12 - Toyota C-HR (10,69 km)

Od startu při Kuktiškes-Suginčiai, poblíž Peleniai, absolvují posádky rychlé pasáže na úzké lesní cestě, která směřuje do vesnice Sakiai. Zde následuje ostré odbočení vpravo. Po krátkém úseku vjíždí do vesnice Galiniškis, kde trať přechází ve velmi obtížné a rychlé pasáže, dokud nenaváže na koncový úsek RZ 7/9, který je společný. Tady se nachází skok a divácká aréna "Halls".

 
< Předch.   Další >