Karel Vajík.cz

Další menu

Home
Hlavní stránka
SNÍH A VODA = RALLYE MONTE-CARLO V KOPŘIVNICI Tisk E-mail
KOPŘIVNICE (20.2.2016)
160220-koprivnice-01.jpg S ohledem na teplý průběh zimy si mnohý kladl otázku: „Bude i únorový závod bez sněhu?“ A odpověď? „Nikoliv!“
Přestože se s nedostatkem sněhu potýkají i věhlasná horská střediska, pro Kopřivnici si svatý Petr připravil nadílku přesně na termín druhého závodu Rally Cup 2016.
160220-koprivnice-02.jpg Čerstvá sněhová nadílka, spolu s poměrně teplým počasím, připravily startujícím podmínky, které si nezadají ani se slavnou Rallye Monte Carlo. Nechyběl mokrý sníh, led s rozbředlým sněhem, vytahané bláto, ani hluboké louže vody.
160220-koprivnice-06.jpg 160220-koprivnice-03.jpg Po ránu byl sníh úplně všude, postupně se ale vyjížděly koleje a přibývalo vody a bláta. Zvláště v nižších partiích tratě. Zato nahoře na kopci se sníh na trati udržel až do konce závodu.
160220-koprivnice-04.jpg Nutno dodat, že ne každý z obsáhlé startovní listiny vlastnil pro takové podmínky dostatečnou výbavu. Ale nejen proto utrpěla tentokrát technika poněkud větší škody než obvykle. Nasazení jezdců bylo vysoké, podmínky zrádné a velice proměnlivé. Startovní pole rychle řídlo už od úvodních rychlostních zkoušek. Dokonce i těch neměřených. Takže z 24 startujících (ze tří zemí) nakonec dokončilo jen 14 jezdců. A i z těchto byli někteří klasifikováni jen díky přidělení náhradních časů na zkouškách, které nedokončili.
160220-koprivnice-05.jpg A jak vypadaly časy? Spolu s výkony vozů a uměním jezdců tentokrát víc než kdy jindy rozhodovaly správné pneumatiky.
 
Další >