Karel Vajík.cz

Další menu

Home
Hlavní stránka
Absolutní Mistři České republiky 2009 Tisk E-mail

VSETÍN (24.10.2009)

V sobotu se v okolí Vsetína podařilo posádce Jaroslav Orsák - Karel Vajík úspěšně završit boj o titul Absolutního Mistra České republiky 2009 ve sprintrally.

090402-luzicke.jpg

Pojďme se nyní ve stručnosti podívat na celoroční úsilí, které k tomuto úspěchu vedlo:

Již překvapivé vítězství na Rally Lužické hory, kdy s EVO IX Jarek s Karlem porazili za slunného počasí speciály WRC a S2000 lecos naznačilo. Vynikající výsledek kluci zopakovali i na Rally Telč a tentokrát v hustém dešti dokázali svoji všestrannost.

Rčení „doma není nikdo prorokem“ se vyplnilo na téměř domácí Kopné, kde si cestu za titulem Jarin trochu zkomplikoval až 4. místem. Ovšem jízda na vodě dělá zřejmě posádce dobře, a tak na dalším zcela zmoklém podniku – Horácké Rally Třebíč, svůj nárok na titul opět prokázala.

33.jpg

V životě je však mnoho věcí jako na houpačce, takže odstoupení na Rally Krkonoše situaci opět trochu zkomplikovalo. Aby si šance na titul pojistila, odstartovala posádka na Rally Vyškov se speciálem S2000, tentokrát se Škodou Fábií. Tento stroj měl v té době již pověst zřejmě nejkvalitnějšího ve své kategorii, a proto se dalo očekávat, že nechá své soupeře za zády. To platilo o J. Petákovi, ale R. Odložilík se tentokrát nedal.

sa_a_140_orsak_1.jpg

Bramborová medaile po nešťastném defektu v Jeseníkách a hlavně stříbrná ve Vsetíně znamenaly potvrzení Mistrovského titulu pro talentovanou valašskou posádku, která díky podpoře sponzorů,a skvěle odvedené práci celého realizačního týmu dosáhla tohoto krásného výsledku.

dsc_6387_full.jpg

A pár otázek na závěr:

Na které soutěži jste si uvědomili, že je reálné stát se mistry?

Jarek: Asi po Třebíči

Karel: Po dvou vítězstvích jsme začali na Kopné taktizovat.

admiral_rally_vyskov_09_009.jpg

Která soutěž vám nejvíc přirostla k srdci a proč?

Jarek: Rally Lužické hory tady jsem startoval poprvé v ČMPR

Karel: Barum rally Zlín, protože mě přivedla k rychlým autům.

09-vsetin 1.jpg

Kterou naopak byste rádi vynechali nebo na ni rychle zapomněli?

Jarek: Ani jednu, všechny soutěže byly krásné, jen Krkonoše nevyšly, jak bychom chtěli.

Karel: Letos nerad vzpomínám na Krkonoše. Na 1.RZ jsme asistovali u vážné nehody Petáka s Joskou a na druhé jsme udělali chybu my.

sa_f_140_orsak_4.jpg

Vítězství je mimo jiné i výsledkem sehranosti jezdce a spolujezdce. Jezdíš rychle podle diktátu Karla nebo Karel diktuje podle tvého tempa?

Jarek: My spolu závodíme, jestli to Karel dočte dřív než já dojedu do cíle nebo naopak. :-)

Karel: Jo, jo, zatím je to nerozhodně. :-)

 

 
< Předch.   Další >