Karel Vajík.cz
Home
Hlavní stránka
"Jsme připraveni" (pozvánka na XXVII. VALAŠSKOU RALLY) Tisk E-mail

VALAŠSKÉ KLOBOUKY (16.03.2008)

Valašská rally, druhý podnik Mediasport mezinárodního mistrovství ČR v rally odstartuje z náměstí ve Valašském Meziříčí poslední březnový víkend. Na téměř domácí soutěž se chystá i posádka Orsák rally sport teamu Jaroslav Orsák s Karlem Vajíkem a jejich Mitsubishi Lancer EVO IX.

Začátkem ledna se na tratích okolo rakouského Freistadtu odjel první závod letošní sezony - Janner rally. Zimní soutěž nedopadla pro třiadvacetiletého Orsáka dobře, neboť během druhé etapy se posádce odporoučel motor. Mezi rakouskou a valašskou soutěží je více jak dvou měsíční pauza. Tu využívají týmy k důkladné přípravě soutěžního nářadí.

„Auta procházejí poctivou kontrolou. Extrémně namáhané díly se preventivně vyměňují. Nyní na přípravu mají všichni dostatek času. Při Valašské rally uvidíme, jak byla naše práce pečlivá," poodhalil zákulisní práce týmu Jaroslav Orsák. Do Valašského Meziříčí se Jarek moc těší. Valašská rally je jedna z mála, kde kloboucký jezdec doposud nestartoval.

„Soutěž se jede kousek od mého bydliště, jistě zde budu mít velkou podporu svých příznivců. Nechci je zklamat. I když jsem na Valašce doposud nestartoval, budu se snažit zajet co nejlepší výsledek," uvedl loňský juniorský mistr ČR Orsák.

V současné době se dojednává kalendář soutěží, kde bude Jaroslav Orsák a Karel Vajík startovat. Stoprocentní účast bude v mezinárodním mistrovství. Startovní listinu obohatí na vybraných sprintech a co by reprezentant, účastní se podniků FIA Evropského rally poháru - střed.

Autor: Mira Vebr

 

Chcete vědět víc? Sledujte www.regionvalassko.cz. Videorozhovor naleznete zde.

Další informace naleznete na stránkách ORSÁK RALLY TEAMU .

 

 

 

 

 
< Předch.   Další >